ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ГАНДБОЛУ НА КІРОВОГРАДЩИНІ

kir_history

Стрімкий прогрес у розвитку гандболу наКіровоградщині тісно пов'язаний з появою у Кіровограді випускника Черкаського педагогічного інституту Михайла Семеновича Бикова, який у 50-х роках минулого століття створив тут жіночу і чоловічу гандбольні команди та Федерацію ручного м’яча.

Конкуренція команд гандболістів в області була високою, адже лише у міському чемпіонаті змагалися 15 колективів. Завдяки такій конкуренції уже в 1958 році чоловіча і жіноча команди Кіровоградської області виграли зональні турніри і посіли у фіналі першого чемпіонату України четверті місця.Невдовзі в усіх спортивних товариствах області були створені гандбольні команди. Так, чоловіча збірна команда товариства «Спартак», яку очолював В.К.Гурський, двічі ставала чемпіоном свого товариства і неодноразово була срібним та бронзовим призером першостей України. Жіноча команда ДСТ «Авангард» була також срібним призером республіки. На спартакіаді України у 1983 році збірна області посіла 9-е місце серед 27 команд. Непоганих успіхів під керівництвом тренерів Миколи Крикуненка та Олександра Пильника досягли представники спортивного
товариства «Буревісник». У 1958 році у фіналі чемпіонату України, що проходив у Чернівцях, збірна команда області посіла 4-е місце.

У матчевих зустрічах з командами міст Одеса, Київ, Львів постійними учасниками кіровоградської команди були Аркадій Івакін, Костянтин Мартишевський, Володимир Гурський, Сергій Улегін, Євгеній Леонтович.

Юнацьке відділення гандболу в Кіровограді відкрилось у 1971 році в ДЮСШ №3, а через кілька років прийшли перші успіхи. Команда юнаків 1959-61 років народження увійшла до складу найсильніших команд України. Кращими гравцями були Вадим Радченко, Костянтин Єфименко та інші.

Юнацький гандбол в обласному центрі вдосконалювався у гострій безкомпромісній боротьбі із традиційно сильними командами Олександрії, Знам’янки, Ульянівки. У 1975 році кіровоградські юнаки вперше стали переможцями першості області.

Із введенням в дію спортзалу «Спартак» та спорткомплексу заводу «Друкмаш» гандбол у Кіровограді дістав «друге дихання». Так, вихованець старшого тренера О.Т. Балануци В’ячеслав Гасаненко, 1975 року народження, продовжив свою спортивну кар’єру у Броварському БУФК та вступив до Київського інституту фізкультури. А у 1991 році він у складі збірної юніорів став чемпіоном Радянського Союзу. Декілька вихованців Олександра Тимофійовича були запрошенні до складів команд майстрів вищої ліги.

У 1983 році була створена професійна жіноча команда «Інгул», яку всіляко підтримував відомий меценат Віктор Шмідт (президентом клубу був Владислав Суворов). Тренували команду Сергій Ольшевський та Микола Янко, а матчі, в яких вона брала участь, збирали багато уболівальників. У 1995 році команда
«Інгул» посіла 5-те місце у вищій лізі чемпіонату України.

У 90-х роках юнаки Кіровоградськогоміського гандбольного клубу «Ятрань» під керівництвом тренерів Надії Гоменюк та Олександра Балануци ставали переможцями юнацьких турнірів.

У клубі «Ятрань»працювали також інші тренери, вихованці яких досягли високих результатів у гандбольних змаганнях. Любов Лавринюк та Тетяна Лавринюк 1971 року народження стали чемпіонками світу серед юніорів (тренер Г.А. Лін), Ірина Шуцька, 1983 року народження стала бронзовим призером Олімпійських ігор у Сіднеї 2004 року (тренер Н.П. Ізюменко).

З метою відродження іподальшого розвитку гандболу на Кцровоградщині спортсмени, тренери та чільники цієї популярної спортивної гри провели у 2006 році збори, на яких обрали обласну федерацію. Головою її став Сергій Дузь – заступник начальника обласного управління освіти і науки; а заступниками голови
В.К. Гурський та В.В. Гурський, які активно і самовіддано працюють задля організації тренувального процесу, проведення гандбольних змагань та популяризації цього виду спорту.

 
С 12 по 17 июня 2018 года
В г. Скадовск прошли игры чемпионата Украины по пляжному гандболу среди юношей и девушек 2002 г. р. ...
З 22 по 29 січня 2018 року
КЗ КДЮСШ №2 управління молоді та спорту міської ради міста Кропивницького приймала гандбольний фестиваль се...

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval