ЛЕГЕНДА ПРО ЯТРАНЬ

legend

У сиву давнину народ у нашому краю потерпав від спеки. Не було урожаю, не було дощу. Людям загрожувала смерть від голоду і спраги. Боролися за життя наші предки, як могли: копали криниці, але вода пішла далеко під землю. Спробували в іншому місці, але на шляху зустрічалося одне каміння. Люди втратили надію на порятунок. В одному селі жила молода, казкової вроди дівчина Ятрань.

Висока, струнка, як молода берізка, золотиста коса, як промінчики весняного сонечка, очі такі блакитні, як небо в погожу днину. А душа! Душа в неї була чиста, як прозорий струмочок, серденько було чуйне до чужого горя. Ятрань розуміла, що її село загине без води, вона відійшла від громади і пішла за село. Дівчина впала навколішки і почала благати: «Господи! Не дай загинути цим людям. Забери життя в мене - хай вони врятуються!» З очей красуні полилися сльози: кап-кап, кап-кап... Раптом хтось з людей закричав: «Диво!» Так це було диво: за селом з'явилась широка, повноводна річка. Вода була чиста, як в прозорому струмочку і мала відтінок блакитного неба в погожу днину... Їх радості не було меж.

Аж пізно ввечері згадали про дівчину-красуню. Шукали її всім селом, але знайшли тільки стрічку з її коси. І зрозуміли люди, що ріка і є їх красуня, яка пожертвувала собою заради них, по краплині сліз вилившись у річку.
 
С 12 по 17 июня 2018 года
В г. Скадовск прошли игры чемпионата Украины по пляжному гандболу среди юношей и девушек 2002 г. р. ...
З 22 по 29 січня 2018 року
КЗ КДЮСШ №2 управління молоді та спорту міської ради міста Кропивницького приймала гандбольний фестиваль се...

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval