КІРОВОГРАДЩИНА СПОРТИВНА: «ГАНДБОЛЬНИЙ КЛУБ «ЯТРАНЬ» – НАША ГОРДІСТЬ І НАША НАДІЯ!»

Logo1 Це дійсно так. Бо в Кіровоградській області не так багато спортивних колективів, які уславили наш рідний край так, як «Ятрань», не без пієтету каже начальник Управління фізичної культури і спорту Кіровоградської обласної державної адміністрацією Сергій Колодяжний.

Адже, саме гандболісти
«Ятрані» вперше в 1993 році вибороли золоті медалі у першості України серед вихованців ДЮСШ 1980-81 року народження, а в наступні роки посідали у всеукраїнських змаганнях не нижче 2-4 місць.

У 1994 році на змаганнях з першості України серед вихованців 1981-82 року народження команда виборола срібло (м. Луцьк). У 1995 році команда клубу «Ятрань» посіла 3-тє місце на міжнародному турнірі «Кубок Балтії» (Щецин, Польща) серед 137 команд-учасниць, а наступного року була серед переможців іншого престижного міжнародного турніру (срібло, Ярослав, Польща). У 1997 році на других юнацьких спортивних іграх команда посіла почесне 5-те місце і принесла 112 очок у залік області

 

Наша гордість. Хоча офіційно Кіровоградський міський гандбольний клуб «Ятрань» був заснований у 1999 році, фактично він почав свою історію у 1991 році, коли юнаки 1979-80 років народження створили повноцінну команду.

Засновниками клубу «Ятрань» були: президент клубу – Балануца О. Т. та співзасновники – Гоменюк Н. Г. та Неумивако О. В.

Поява гандбольного клубу «Ятрань» тісно пов’язана з роботою відомих не лише в області, а й в усій Україні тренерів з гандболу Надії Гоменюк та Олександра Балануци.

Професійно і самовіддано працював з вихо
ванцями клубу його тренерський склад: Ізюменко Н. П., Гоменюк Н. Г., Гурський В. В., Лін Г. А. та головний тренер – Балануца О. Т. Усі вони працювали на громадських засадах.

Активну допомогу у фінансуванні міською радою участі команди клубу у турах чемпіонату України серед чоловічих команд вищої ліги групи «Б» надавав начальник відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради, майстер спорту, заслужений працівник фізичної культури та спорту України Куценко О. Г.

Команда вихованців – юнаків 1979-80 років народження була першою командою, завдяки якій гандбольний клуб «Ятрань» почав своє існування як окрема організація. Склад тієї команди: Касьяненко Олександр, Новохатько Руслан, Ольшевський Олександр, Петричук Дмитро, Ємельянов Олександр, Іонченков Віталій, Бугайов Олександр, Бібаліч Сергій, Бойчун Андрій, Одорожа Сергій, Євченко Роман, Пігарь Дмитро, Голуб Павло, Бондар Дмитро, Ліштаба Ян, Балануца Олександр, Ольшевський Володимир. А у 1995 році команду поповнили юнаки 1983 року народження – Сибірцев Олександр, Лупан Олександр, Бондар Андрій.

Тренувальний майданчик спортивного комплексу СДЮШОР №2 ім. В. О. Верхоланцева був і залишається місцем для тренувань команд з гандболу.

Учасники команди постійно підвищували свій не лише фізичний, а й освітній рівень. Вони добре навчалися у Кіровоградському ліцеї фізичної культури та спорту. Кращі вихованці гандбольного клубу «Ятрань» стали студентами факультету фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Студенти, вихованці клубу, стали кістяком студентської команди з гандболу педагогічного університету. Серед них: Новохатько Руслан, Одорожа Сергій, Бондар Дмитро, Ліштаба Ян, Бабаліч Сергій, Євченко Роман, Балануца Олександр, Ольшевський Володимир, Касьяненко Олександр, Лупан Олександр, Голуб Павло, Іонченков Віталій, Сибірцев Олександр, Бондар Андрій. До них приєдналися Дайметов Михайло, та Гавришевський Євген, які легко знайшли своє місце в команді.

Після закінчення вищого навчального закладу деякі з вихованців гандбольного клубу «Ятрань» одержали «путівку» в спортивне життя і продовжили свою спортивну кар’єру: Бабаліч Сергій та Бондар Дмитро грали у гандбольній команді «Динамо», Полтава; Ємельянов Олександр виступав за «СКА», Львів; Касьяненко Олександр був у складі гандбольної команди «Портовик», Южний; Одорожа Сергій був одним із гравців гандбольної команди «Буревісник», Луганськ.

Наша надія. У січні 2008 р. Кіровоградський міський спортивний клуб «Ятрань» народився вдруге після невеликої перерви, пов’язаної з відсутністю його фінансування. Клуб був офіційно зареєстрований у 2009 р. отримавши ліцензію для подальшої роботи для розвитку гандболу у місті та залученні молоді до спортивного життя.

Гандбольна команда «Ятрань» все ще продовжує свою спортивну кар’єру у складі ветеранів гандболу та бере активну участь у змаганнях з пляжного гандболу, які проводяться щороку у південних містах України.

Нове покоління вихованців клубу «Ятрань» прагне йти тією ж стежкою, що і його попередники. Вони із захопленням та величезним інтересом відвідують тренування, беруть участь у змаганнях, діляться спортивними новинами, цікавляться історією гандболу в місті, сприяють залученню та розвитку юнаків та дівчат до спорту. Тренерами гандбольної команди клубу «Ятрань» наразі є: Гурський В. В., Добрянська Л. А, головний тренер – Балануца О. Т. До того ж пропрацювавши на посаді тренера з гандболу понад 30 років, Балануцу О. Т. було відзначено державною нагородою. За свою натхненну працю і вклад у виховання підростаючого покоління О. Т. Балануці було присвоєно звання заслуженого працівника фізичної культури і спорту України (Указ Президента України, червень, 2008р.)
Керівництво клубу
«Ятрань» як і раніше долучає всіляких зусиль для пропагування гандболу в місті та області, сприяє подальшому професійному становленню та розвитку клубу та його гравців.
 
С 12 по 17 июня 2018 года
В г. Скадовск прошли игры чемпионата Украины по пляжному гандболу среди юношей и девушек 2002 г. р. ...
З 22 по 29 січня 2018 року
КЗ КДЮСШ №2 управління молоді та спорту міської ради міста Кропивницького приймала гандбольний фестиваль се...

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval