ЯК З'ЯВИВСЯ ГАНДБОЛ?

unnamed«Хенд» по-англійськи – « рука». «Бол», як ви знаєте, – «м'яч». Якщо їх злити воєдино, вийде – в нашій вимові – гандбол, ручний м'яч. Але «ручний»  не від якого-небудь дикого, не прирученого м'яча, а від того, який ганяють ногами у футболі. Саме з футболу все і почалося.

Детальніше...
 

ЛЕГЕНДА ПРО ЯТРАНЬ

legend

У сиву давнину народ у нашому краю потерпав від спеки. Не було урожаю, не було дощу. Людям загрожувала смерть від голоду і спраги. Боролися за життя наші предки, як могли: копали криниці, але вода пішла далеко під землю. Спробували в іншому місці, але на шляху зустрічалося одне каміння. Люди втратили надію на порятунок. В одному селі жила молода, казкової вроди дівчина Ятрань.

Детальніше...
 

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ГАНДБОЛУ НА КІРОВОГРАДЩИНІ

kir_history

Стрімкий прогрес у розвитку гандболу наКіровоградщині тісно пов'язаний з появою у Кіровограді випускника Черкаського педагогічного інституту Михайла Семеновича Бикова, який у 50-х роках минулого століття створив тут жіночу і чоловічу гандбольні команди та Федерацію ручного м’яча.

Конкуренція команд гандболістів в області була високою, адже лише у міському чемпіонаті змагалися 15 колективів. Завдяки такій конкуренції уже в 1958 році чоловіча і жіноча команди Кіровоградської області виграли зональні турніри і посіли у фіналі першого чемпіонату України четверті місця.

Детальніше...
 

КІРОВОГРАДЩИНА СПОРТИВНА: «ГАНДБОЛЬНИЙ КЛУБ «ЯТРАНЬ» – НАША ГОРДІСТЬ І НАША НАДІЯ!»

Logo1 Це дійсно так. Бо в Кіровоградській області не так багато спортивних колективів, які уславили наш рідний край так, як «Ятрань», не без пієтету каже начальник Управління фізичної культури і спорту Кіровоградської обласної державної адміністрацією Сергій Колодяжний.

Адже, саме гандболісти
«Ятрані» вперше в 1993 році вибороли золоті медалі у першості України серед вихованців ДЮСШ 1980-81 року народження, а в наступні роки посідали у всеукраїнських змаганнях не нижче 2-4 місць.

Детальніше...
 

КІРОВОГРАДЩИНА І ПЛЯЖНИЙ ГАНДБОЛ

beachІсторію пляжного гандболу було започатковано у 1991 році, коли в Італії група любителів ручного м’яча спробувала пограти на піску.

Поступово були розробленні правила. Так як і олімпійський пляжний волейбол, пляжний гандбол – не лише змагання, а й стиль життя. Команди змагаються на піщаному корті розмірами 27 на 12 метрів. Особливістю пляжного гандболу є участь воротаря в атаках своєї команди, при чому гол, забитий воротарем, приносить нападникам два очки замість звичайного одного.
Детальніше...
 


С 12 по 17 июня 2018 года
В г. Скадовск прошли игры чемпионата Украины по пляжному гандболу среди юношей и девушек 2002 г. р. ...
З 22 по 29 січня 2018 року
КЗ КДЮСШ №2 управління молоді та спорту міської ради міста Кропивницького приймала гандбольний фестиваль се...

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval